Що робити якщо пластикові вікна продувають?

Якщо раптом, Ви помітили продування Ваших пластикових вікон, то причин цьому може бути багато: від послаблення прижиму фурнітури до зміни геометрії створки. В кожному конкретному випадку причини можуть бути різними.

Перш за все необхідно знайти звідки дійсно дує. Продувати може з відкосів, з підвіконника та через нещільне прилягання стулки вікна до рами. Якщо продуває через підвіконник або відкоси, це швидш за все через неправильний монтаж або невчасну подальшу обробку монтажної піни, тощо. Якщо ж дує таки з вікон, Ви можете самостійно спробувати їх відрегулювати або замовити виклик спеціаліста, який проведе повний комплекс ремонтно-регулюючих робіт.

Щоб самостійно збільшити прижим створки до рами металопластикового вікна необхідно відкрити вікно і знайти на ньому ексцентрики (цапфи) які регулють прижим стулки. В кожній фурнітурі вони виглядають по різному:

Види цапф фурнітури WinkHaus.

Ексцентрики фурнітури WinkHaus

Два види ексцентриків (цапф):

  • з ручним регулюванням
  • з регулюванням за допомогою шестигранника

Ексцентрик фурнітури Siegenia

c siegenia

Регулюється шестигранником

Ексцентрик фурнітури Maco

c maco

Можна выдрегулювати за допомогою пласкогубців

furnitura5Щоб збільшити прижим віконної створки  до рами вікна, необхідно повернути ексцентрик таким чином, щоб відстань між ним та внутрішнім краєм створки зменшувалась. При збільшенні прижиму створки, продування мало б зменшуватися.

uvaga

З збільшенням прижиму створки, повертати ручку вікна щоб його закрити стає важче.

Надмірне збільшення прижиму стулки збільшує зношення ущільнювачів. 

Самостійний ремонт чи регулювання вікон може спричинити їх поломку! Краще звернутися до спеціалістів!